ul. Wspólna 1/3
00-529 Warszawa 53


Ministerstwo Nauki i Informatyzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. organizuje


18 września 2004 (sobota) ogólnopolski DZIEŃ NAUKI 2004.


20 września ubiegłego roku, w obchodach Dnia Nauki wzięły udział Festiwale Nauki z kilku miastach Polski: Bielska-Białej, Kielc, Opola, Warszawy i Wrocławia. W organizację DNIA NAUKI 2003 włączyły się także ośrodki w Bydgoszczy, Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku i Zabrzu.

DZIEŃ NAUKI 2003 był obecny w programach TVP1, TVP2 i TVP3 oraz na antenie telewizji POLONIA. Przez cały tydzień poprzedzający DZIEŃ NAUKI Telewizja Polska prezentowała osiągnięcia polskich uczonych.

Gorąco zachęcamy wszystkie ośrodki naukowe do włączenia się w przygotowanie drugiej już edycji DNIA NAUKI, tak aby dzień ten miał naprawdę ogólnopolski charakter.

Mamy nadzieję, że dzięki aktywności środowisk naukowych program tegorocznej edycji DNIA NAUKI będzie jeszcze bogatszy i zgromadzi jeszcze więcej widzów niż w ubiegłym roku.

W tym roku w przygotowanie Dnia Nauki włączą się Festiwale Nauki – Beskidzki, Dolnośląski, Kielecki, Opolski, Szczeciński i Warszawski. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy świętować w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie i Zabrzu. Wiemy także, że Dzień Nauki – dzięki zaangażowaniu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej – odbędzie się także w Lublinie. Wciąż czekamy na potwierdzenia z innych ośrodków...


Informacje na temat Dnia Nauki 2004 znajdują się tutaj


Dzień Nauki 2003 w:


Ciekawostki z Dnia Nauki 2003

Program Dnia Nauki 2003 w Telewizji PolskiejFestiwale Nauki w Polsce - kalendarium.

Za nami:

* Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia ośrodków naukowych a nie poszczególnych placówek naukowych.Ostatnia modyfikacja: 4 sierpnia 2004 rokuBACK