ul. Wspólna 1/3 
00-529 Warszawa 53

Skład Organów Komitetu Badań Naukowych
III kadencji (lata 1997-2000)


 Komitet Badań Naukowych (KBN)

UP

Komisja Badań Podstawowych (KBP)

Sekretarz Komisji: Krystyna Rogerson

UP


Komisja Badań Stosowanych (KBS)

Sekretarz Komisji: Hanna Awiots

UP


Zespół Nauk Humanistycznych (H-01)

  1. Jerzy Brzeziński - Przewodniczący Zespołu
  2. Stanisław Gajda
  3. Ryszard Knapiński
  4. Zbigniew Kwieciński
  5. Kazimierz Polański
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Prawnych (H-02)

  1. Władysław Welfe - Przewodniczący Zespołu
  2. Zbigniew Bokszański
  3. Cezary Józefiak
  4. Józefa Kramer
  5. Antoni Rajkiewicz
  6. Andrzej Rychard
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Nauk Matematycznych, Fizycznych i Astronomii (P-03)

  1. Andrzej Kajetan Wróblewski - Przewodniczący Zespołu
  2. Zbigniew Ciesielski
  3. Daniel Simson
  4. Kazimierz Stępień
  5. Kacper Zalewski
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Nauk Biologicznych, Nauk o Ziemi i Ochrony Środowiska (P-04)

  1. Andrzej  Tarkowski - Przewodniczący Zespołu
  2. Jerzy Fabiszewski
  3. Jerzy Fedorowski
  4. Leszek Starkel
  5. Maciej Żylicz
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Nauk Medycznych (P-05)

  1. Antoni  Gabryelewicz - Przewodniczący Zespołu
  2. Marcin Kamiński
  3. Jan Steffen
  4. Tadeusz Tołłoczko
  5. Alfred Zejc
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Nauk Rolniczych i Leśnych (P-06)

  1. Wiesław Barej - Przewodniczący Zespołu
  2. Gabriel Fordoński
  3. Jan Gawęcki
  4. Marian Różycki
  5. Stanisław Tyszkiewicz
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Mechaniki, Budownictwa i Architektury (T-07)

  1. Jan Koch - Przewodniczący Zespołu
  2. Andrzej Ajdukiewicz
  3. Jan Osiecki
  4. Gwidon Szefer
  5. Edward Szmajsowicz
  6. Jerzy Wróbel
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Inżynierii Materiałowej i Technologii Materiałowych (T-08)

  1. Adolf Maciejny - Przewodniczący Zespołu
  2. Jan Kaczmarek
  3. Krzysztof Kurzydłowski
  4. Leszek Stoch
  5. Ludomir Ślusarski
  6. Jan Wnuk
  7. Józef Zasadziński
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Chemii, Technologii Chemicznej oraz Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (T-09)

  1. Bogdan Marciniec - Przewodniczący Zespołu
  2. Osman Achmatowicz
  3. Tadeusz Paryjczak
  4. Marian Taniewski
  5. Stanisław Wroński
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Elekrotechniki, Energetyki i Metrologii (T-10)

  1. Jarosław Mikielewicz - Przewodniczący Zespołu
  2. Jerzy Barzykowski
  3. Marian Cegielski
  4. Marian Kaźmierkowski
  5. Andrzej Ziębik
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Elektroniki, Automatyki i Robotyki, Informatyki i Telekomunikacji (T-11)

  1. Zdzisław Pawlak - Przewodniczący Zespołu
  2. Zdzisław Bubnicki
  3. Andrzej Kobus
  4. Władysław Majewski
  5. Jan Zabrodzki
Sekretarz Zespołu: UP

Zespół Górnictwa, Geodezji i Transportu (T-12)

  1. Bogdan Ney - Przewodniczący Zespołu
  2. Jerzy Jaźwiński
  3. Maciej Mazurkiewicz
  4. Joanna Pinińska
  5. Piotr Wolański
Sekretarz Zespolu: UP


Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2000  roku


BACK