ul. Wspólna 1/3
00-529 Warszawa 53W środę w UE rozmowy o szybkim dostępie do internetu

Osiem wiodących firm telekomunikacyjnych zamierza przedstawić swoje rekomendacje w sprawie przyspieszenia rozbudowy szybkiego dostępu do internetu podczas zaplanowanych na środę rozmów w Komisji Europejskiej - poinformowali we wtorek przedstawiciele sektora.
Unia Europejska uważa, że rozbudowa szerokopasmowego dostępu przyczyni się do zwiększenia wydajności i, zgodnie z deklaracją unijnych przywódców w Lizbonie w 2000 roku, przekształci gospodarkę regionu do 2010 roku w najbardziej konkurencyjną na świecie.

W rozmowach w Brukseli wezmą udział szefowie i przedstawiciele brytyjskiego BT, francuskiego Alcatela, niemieckiego Siemensa, szwedzkiego Ericssona, włoskiego Telecom Italia, holenderskiego Philipsa, a także France Telekom i Deutsche Telekom. Obecny będzie również unijny komisarz Erkki Liiakenen, który jest odpowiedzialny za regulację rynku telekomunikacyjnego w krajach Piętnastki.

Do planowanego z dużym wyprzedzeniem spotkania dochodzi zaledwie tydzień po wszczęciu przez Komisję procedury prawnej przeciwko ośmiu członkom UE, w tym Niemcom i Francji, za ignorowanie unijnego prawa popierającego rozwój konkurencji w takich dziedzinach jak szybko funkcjonujący internet.

Część nowicjuszy w branży usług internetowych uskarża się na bariery dla swej ekspansji, gdyż dominujący operatorzy utrudniają im korzystanie z szerokopasmowych połączeń.

Źródło - Dziennik internetowy PAP

Ostatnia modyfikacja: 16 pażdziernika 2003 rokuBACK